Mobile Uploads
انتقال زندانیان اهل ‌سنت محکوم به اعدام
خبرگزاری هرانا – انتقال یازده تن از زندانیان محکوم به اعدام اهل‌سنت در زندان رجایی شهر کرد به اجرای احکام زندان و سئوال و جواب از ایشان باعث نگرانی از خطر اجرای حکم ایشان شده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز گذشته (چهارشنبه ۱۴ آبان ماه) یازده تن از زندانیان محکوم به اعدام که حکم اعدام ایشان در دیوان عالی کشور به تایید رسیده است به بخش اجرای احکام زندان رجایی شهر منتقل شده و از ایشان سئوالهایی پرسیده شد.
این یازده نفر که به اتهام محاربه از طریق هواداری از گروههای سلفی به اعدام محکوم شده‌اند همگی در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شوند. ایشان و خانواده‌هایشان مکررا این اتهام را تکذیب کرده‌اند و تبلیغ مسائل اعتقادی اهل‌سنت را علت بازداشت و صدور حکم اعدام برای این زندانیان می‌دانند.
در بین زندانیانی که روز گذشته به اجرای احکام انتقال شدند حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی نیز حضور داشتند.
این چهار زندانی اهل‌سنت پیش‌تر چندین اعتصاب طولانی مدت داشتند که با واکنش گروههای مختلف حقوق بشری از جمله دیدبان حقوق بشر و عفو بین الملل روبرو شد.
وکلای این چهار زندانی معتقدند با استناد به قانون مجازات اسلامی جدید حکم اعدام ایشان موضوعیت نداشته و باید اعمال ماده ۱۰ شود.
یکی از زندانیانی که روز گذشته به اجرای احکام منتقل شده بود به گزارشگر هرانا گفت: «سئوالهایی که از ما پرسیدند این‌ها بود: متاهلی؟ فرزند داری؟ سرپرست چند نفری؟ بیمه داشتی؟ اجاره نشینی؟ و…»

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «وقتی ما از مسئولین پرسیدیم که این سئوال‌ها برای چیست، آقای زارع رئیس اجرای احکام زندان گفتند: می‌خواهیم بدانیم اگر شما را اعدام کنیم کیا خانوادشون بیشتر بیچاره می‌شود.»

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: