Timeline Photos
بهروز جاوید تهرانی
۱۱ سال حبس به جرم اعمال حق آزادی بیان و اجتماع

بهروز جاوید تهرانی، متولد سال ۱۳۵۷، در جوانی در وقایع خونین کوی دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۸ بازداشت و به ۸ سال زندان محکوم شد. او می گوید از نوجوانی به دلیل ویژگی های شخصی و روحی اش نمی توانست پذیرای وضعیت حاکم بر #ایران باشد. از فعالیت‌های او شعارنویسی و پخش اعلامیه بود.
بهروز در سال ۱۳۷۸ دانشجوی رشته کشاورزی دانشگاه آزاد تهران بود که بازداشت شد. پس از بازداشت ابتدا به بازداشتگاه شاهپور منتقل شد و به دلیل اقدام به فرار از آنجا به شدت کتک خورد. او سپس به بازداشتگاه امنیتی ۲۰۹ در زندان اوین و به سلول انفرادی منتقل شد. بعد از یک هفته بازجویی، قرار بود او را با ضمانت آزاد کنند اما پیدا شدن شماره تلفن خارج از کشور در داخل کیفش آزادی او را منتفی کرد. او به زندان توحید (کمیته مشترک ضد خرابکاری سابق) منتقل شد. بازجویی از او همراه بود با سیلی، لگد، توهین و تحقیر، و تهدید بازداشت مادرش. بعد از سه ماه بازجویی و یک جلسه دادگاه، او را با سر تراشیده به بند ویژه جوانان زندان اوین منتقل کردند؛ به اتاقی که ۴۵ نفر در آن می خوابیدند. او در این اتاق در کف زمین می خوابید. ۵ ماه پس از بازداشت، دوباره دادگاهی شد و این بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق اجتماع و تبانی، ارتباط با گروه‌های معاند، و توهین به رهبری به هشت سال حبس محکوم شد و به زندان رجایی شهر کرج منتقل گردید. اما سرگذشت بهروز در زندان های جمهوری اسلامی ایران در اینجا تمام نمی شود.

سرگذشت کامل بهروز جاوید تهرانی را در مصاحبه با بنیاد عبدالرحمن برومند در اینجا بخوانید:
http://j.mp/1whenOI

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: