Timeline Photos
۱۰اکتبر روز مبارزه برای لغو مجازات اعدام است،اعدام قتل عمد دولتی است.

http://j.mp/1flIbAk

در بسیاری از کشورهای جهان به یمن مبارزه مردم قانون مجازات اعدام از دستور کار دولت‌ها خارج شده است.

اما در ایران تحت حاکمیت جمهوری ننگین اسلامی آمار اجرای احکام اعدام از همه جای جهان روند جهانی مبارزه با مجازات اعدام طی ۱۵ سال گذشته پیشرفت محسوسی را تجربه کرده است.

در یک دهه و نیم اخیر مجازات اعدام در حدود ۲۰ کشور دیگر جهان به کلی لغو شده است و در تعدادی دیگر از کشورها حکم اعدام عملا به اجرا در نمی آید.

اما در ایران این روند معکوس است و ماشین اعدام جمهوری اسلامی یک آن از حرکت باز نایستاده است.

حکومت جمهوری اسلامی و دولت "تدبیرو امید" حسن روحانی فقط در مدت یک سال اخیر اخبار مربوط به اعدام ۸۵۲ تن از زندانیان را که در داخل زندانها و یا در ملأ عام حلق آویز شده اند را اعلام کرده است.

آمار واقعی اعدامها بسیار بیش از رقم اعلام شده است. این رژیم با ماشین قتل و اعدامی که به راه انداخته، همچنان در صدر حکومت‌ها و دولت هایی قرار دارد که مجازات اعدام را به اجرا می گذارند.بالاتر است.

مجازات اعدام در ایران در ۳۵ سال گذشته به ابزاری برای ارعاب و سرکوب مبارزات آزادی خواهانه مردم در دست جمهوری اسلامی بوده است.

ماشین اعدام جمهوری اسلامی بیوقفه کار میکند. فقط در یک روز، پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳ نفر در استان‌های فارس و کرمان اعدام شده‌اند.

جوان ۲۴ ساله‌ای صبح روز گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد.

محسن امیر اصلانی زنجانی، زندانی عقیدتی که از سال ۱۳۸۵ در زندان بود، سحرگاه روز چهارشنبه دوم مهرماه در زندان رجایی ‌شهر کرج اعدام شد.

ریحانه جباری و اشرف نظری دو زندانی محکوم‌ به اعدام قرار بود در روز سه‌ شنبه هفته گذشته در زندان رجائی شهر اعدام شوند.

حسین کاظمینی بروجردی به سلول مرگ انتقال داده شده است. به لطف اعتراضات در داخل و خارج کشور فعلا ریحانه جباری زنده مانده است اما از سرنوشت اشرف نظری وبروجردی هنوزی خبری در دست نیست.

ما مخالفین مجازات اعدام تاریخ نوینی را آغاز خواهیم کرد. ما چوبه هاى دار و تکنولوژى "مدرن" قتل و شکنجه را بعنوان ابزار توحش بورژوازى علیه مردم به موزه منتقل ميکنيم.

عکسهای جانیان و سابقه جنایت‌شان را در آلبومها گرد می آوریم و در تاريخ ثبت ميکنيم که زمانى اين دولتها و اين سياستمداران با اين دستگاهها آدم ميکشتند.

باشکوه‌ترین همبستگی معنوی جامعه را با قربانیان و بازماندگانشان بنمایش خواهیم گذاشت.

اعلام ميکنيم که جامعه بشری و آزاد ما عميقا درک ميکند که درد از دست دادن برادر، خواهر، فرزند، همسر، معشوقه، پدر، مادر، يا هر عزيز ديگرى تا چه حد سخت و فراموش نشدنی است. اما ما میخواهیم این پرونده و این تاریخ خونین را ببندیم. ما میخواهیم از این دوران وحشت عبور کنیم. بايد از اين دور تسلسل باطل جنايت و کشتار و انتقام و خونخواهى عبور کرد.

بايد آينده را ساخت. آينده اى خوشبخت و بدور از معيارهاى "عدالتخواهى" قرون وسطى و بورژوازى. اعلام ميکنيم جامعه به قربانيان و بازماندگانشان با ديده احترام و همبستگى نگاه ميکند و هدفش را نه "خونخواهى و قصاص" بلکه تلاش براى ممانعت از تکرار چنين فجايعى در آينده از طرق نابود ساختن و ريشه کن کردن زمينه هاى جرم و جنايت قرار داده است.

اعلام ميکنيم مردم ايران با پرچم لغو مجازات اعدام بعد از پيروزى بر رژيم جنايتکار اسلامى قلب و دوستى ميلياردها مردم شريف جهان را با خود خواهند داشت.

ما با اعلام لغو مجازات اعدام نقطه پايانى به چرخه خشونت و تنفر ميگذاريم. اعلام ميکنيم همراه با سقوط دولت بورژواها و درهم کوبيده شده ماشين سرکوب شان، همراه با خلع يد سياسى و اقتصادى از طبقه حاکم، قوانين کهنه منتج از فرهنگ و باور آنها از جمله اعدام منسوخ ميشود .

۱۰ اکتبر روزی است که علیه اعدام و این سنت شنیع در سطح جهان بشریت فریاد میزند.

به این کمپین بپیوندید و هر جا که هستید فریاد "اعدام نه" را رساتر کنید. در اینروز همراه با مخالفت اصولی و انسانی با مجازات اعدام و خواست لغو اعدام و تعهد دولتها به آن، جمهوری اسلامی را بعنوان رژیم صد هزار اعدام به دنیا معرفی کنید. در اینروز خواهان لغو فوری اعدامها در ایران، لغو فوری احکام اعدام صادر شده، و آزادی بی‌قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی شوید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران

18 مهر ماه 1393 برابر با 10-10-2014

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: