ماموران انتظامی بیش از ۴۵۰ درویش را بازداشت کردند بیش از ۴۵۰ نفر از دراویش پس ا…

‫ماموران انتظامی بیش از ۴۵۰ درویش را بازداشت کردند

بیش از ۴۵۰ نفر از دراویش پس از تجمع مقابل دادستانی تهران بازداشت و همراه با ضرب و شتم به حدود ۱۵ کلانتری‌ منتقل شده‌اند. اعضای کمپین "کوچ دراویش به زندان اوین" با دستان و چشمان بسته مقابل دادستانی تجمع کرده بودند.

فرهاد نوری مدیر سایت "مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی" به دویچه وله می‌گوید برخی از دراویش را هم پس از دستگیری هنوز (بعد از ظهر روز شنبه) نتوانسته‌اند به کلانتری منتقل کنند چون ظاهرا نیروهای امنیتی برای انتقال این دراویش به کلانتری ون پلیس کم آورده‌اند. عده از دراویش پس از دستگیری مقابل دادستانی نگه داشته‌اند و در انتظار رسیدن ماشین‌های خالی برای انتقال به کلانتری هستند.

به گفته مدیر سایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی تعدادی از دراویش حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند "حتی خانم‌هایی که جزو دراویش بودند یا از خانواده دراویش بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند."

خانواده‌های دراویش زندانی و جمعی ۲۰۰۰ نفره از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام "کوچ دراویش از ایران به زندان اوین" در پی حمایت از دراویش زندانی بوده و هدف آنان از تجمع سکوت با دست‌ها و چشم‌های بسته در مقابل دادستانی تنها برای "احقاق حقوق پیروان طریقت و عرفان" بوده است.

فرهاد نوری درباره کمپین کوچ دراویش به زندان می‌گوید این دراویش علام کرده‌اند به دلیل این‌که ایران به زندانی بسیار بزرگ برای دراویش تبدیل شده، بهتر است دراویش را زندانی کنند و دراویش خودخواسته به زندان بروند.

دراویش گنابادی در قالب کمپین "کوچ دراویش گنابادی از ایران به زندان اوین" اعلام کردند در اعتراض به سنگینی نگاه امنیتی به پیروان طریقت و عرفان با وکلای زندانی خود هم صدا شده و از طریق تجمع با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی، خواهان بازداشت و زندانی شدن تمامی دراویش عضو این کمپین توسط عوامل قضایی هستند.

در همین حال حدود سه هفته از اعتصاب غذای ۹ فعال حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز می‌گذرد. به گفته مدیر سایت "مجذوبان نور" خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند.

منبع: دویچه وله فارسی

http://j.mp/1uRExrL

‫توانا: آموزشکده جامعه مدنی ایران‬

‫ماموران انتظامی بیش از ۴۵۰ درویش را بازداشت کردندبیش از ۴۵۰ نفر از دراویش پس از تجمع مقابل دادستانی تهران بازداشت و همراه با ضرب و شتم به حدود ۱۵ کلانتری‌ منتقل شده‌اند. اعضای کمپین "کوچ دراویش به زندان اوین" با دستان و چشمان بسته مقابل دادستانی تجمع کرده بودند.فرهاد نوری مدیر سایت "مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی" به دویچه وله می‌گوید برخی از دراویش را هم پس از دستگیری هنوز (بعد از ظهر روز شنبه) نتوانسته‌اند به کلانتری منتقل کنند چون ظاهرا نیروهای امنیتی برای انتقال این دراویش به کلانتری ون پلیس کم آورده‌اند. عده از دراویش پس از دستگیری مقابل دادستانی نگه داشته‌اند و در انتظار رسیدن ماشین‌های خالی برای انتقال به کلانتری هستند.به گفته مدیر سایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی تعدادی از دراویش حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند "حتی خانم‌هایی که جزو دراویش بودند یا از خانواده دراویش بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند."خانواده‌های دراویش زندانی و جمعی ۲۰۰۰ نفره از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام "کوچ دراویش از ایران به زندان اوین" در پی حمایت از دراویش زندانی بوده و هدف آنان از تجمع سکوت با دست‌ها و چشم‌های بسته در مقابل دادستانی تنها برای "احقاق حقوق پیروان طریقت و عرفان" بوده است.فرهاد نوری درباره کمپین کوچ دراویش به زندان می‌گوید این دراویش علام کرده‌اند به دلیل این‌که ایران به زندانی بسیار بزرگ برای دراویش تبدیل شده، بهتر است دراویش را زندانی کنند و دراویش خودخواسته به زندان بروند.دراویش گنابادی در قالب کمپین "کوچ دراویش گنابادی از ایران به زندان اوین" اعلام کردند در اعتراض به سنگینی نگاه امنیتی به پیروان طریقت و عرفان با وکلای زندانی خود هم صدا شده و از طریق تجمع با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی، خواهان بازداشت و زندانی شدن تمامی دراویش عضو این کمپین توسط عوامل قضایی هستند.در همین حال حدود سه هفته از اعتصاب غذای ۹ فعال حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز می‌گذرد. به گفته مدیر سایت "مجذوبان نور" خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند.منبع: دویچه وله فارسی‬Majzooban.org – مجذوبان نور

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: