Mobile Uploads
درخواست یک زندانی که به اتهام هواداری از حزب دمکرات کردستان ایران ۲۰ سال در زندان است
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

محمد نظری که در سال ۱۳۷۳ به اتهام هواداری از حزب دمکرات کردستان ایران دستگیر شده و تاکنون در زندان بسر می برد در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه درخواست کرده است تا پرونده‌اش توسط کارشناسان بازبینی شود. این زندانی سیاسی کٌرد می گوید می‌گوید اعترافاتی که بر اساس آن‌ها محکوم شده، تحت فشار از او گرفته شده است.متن نامه محمد نظری به رئیس قوه قضاییه:
نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه
امروزه با توجه به این که روسای قوه قضاییه بارها اعلام کرده‌اند که این قوه مستقل می‌باشد و تحت فشار هیچ ارگان و یا حزبی قرار نمی‌گیرد ولی متاسفانه مسئولین آن دچار نوعی عمل پارادوکس هستند و عملا نشان داده‌اند که درباره محکومان سیاسی هیچ‌گونه استقلال عملی ندارند و به توصیه بازجویان و بدون هیچ گونه تحقیق و تنها به استناد به اعترافات محکوم که معلوم نیست تحت چه شرایطی مجبور به اعتراف شده حکم صادر می‌کنند.
این جانب محمد نظری که در سال ۷۳ به اتهام هواداری از حزب دمکرات کردستان ایران دستگیر شدم بدون این که هیچ گونه مدرک و یا شاهدی دال بر این که جهت ترور وارد ایران شده‌ام توسط قاضی جلیل‌زاده محکوم به اعدام شدم.
آقای قاضی نه تنها اجازه استفاده از وکیل را برای اینجانب ندادند بلکه حتی با توجه به این که تمام اعترافاتم را رد کرده‌ام اما باز هم تنها به استناد اعترافم مرا محکوم کرد و الان مدت ۲۰ سال است که در زندان به سر می‌برم. بنابراین از قوه قضاییه تقاضا دارم استقلال خود را عملا نشان داده و بدور از هر گونه اغماضی برای یک بار هم که شده پرونده اینجانب را توسط کارشناسان مورد مطالعه قرار دهند تا برایشان ثابت شود که تمامی اعترافات من واهی بوده و تنها تحت فشار بوده که چنین اعترافات وحشتناکی کرده ام.
محمد نظری
زندان رجایی‌شهر
برگرفته از بنياد برومند

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: