Mobile Uploads
حبس زندانیان مجروح در بهداری اوین با دست و پای زنجیر شده به تخت
مجروحان حادثه 28 فروردین بند 350 زندان اوین را با شرایط بسیار بدی در بهداری زندان اوین زندانی کرده اند. و علیرغم دستور مقام های زندان، پزشکان بهداری اوین از هرگونه مداوا بر روی این زندانیان آسیب دیده منع شده اند تا پزشکان مورد اعتماد نهادهای اطلاعاتی-امنیتی برای مداوای این دو نفر در بهداری زندان اوین حاضر شوند….

مجروحان حادثه ۲۸ فروردین بند ۳۵۰ زندان اوین را با شرایط بسیار بدی در بهداری زندان اوین زندانی کرده اند و علیرغم دستور مقام های زندان، پزشکان بهداری اوین از هرگونه مداوا بر روی این زندانیان آسیب دیده منع شده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، مسئولان زندان اوین دوتن از مجروحان حادثه هجوم ماموران امنیتی به بند ۳۵۰ به نام های امید بهروزی و اسماعیل برزگری را که بشدت آسیب دیده اند در بهداری زندان اوین حبس کرده و دست و پای آنها را با زنجیر به تخت بسته اند.

این اتفاق در حالی رخ داده که بنا به دستور مقام های زندان، پزشکان بهداری اوین از هرگونه مداوا بر روی این زندانیان آسیب دیده منع شده اند تا پزشکان مورد اعتماد نهادهای اطلاعاتی-امنیتی برای مداوای این دو نفر در بهداری زندان اوین حاضر شوند.

امید بهروزی دچار پارگی عروق اصلی دست و اسماعیل برزگری دچار شکستی دو مهره کمر شده است تاکنون اجازه درمان به این دو زندانی بدلیل ادامه دادن اعتراض ها داده نشده و هر دوی آنها در بهداری زندان اوین درد می کشند.

مقام های امنیتی و مسئولان زندان دستور داده اند هیچ یک از مجروحان بدلایل امنیتی به بیمارستان خارج از زندان اعزام نشوند و این در حالی است که مجروحان واقعه خونبار پنجشنبه ۲۸ فروردین در بند ۳۵۰ نیاز فوری به امکانات تخصصی و درمانی در خارج از زندان دارند.

همچنین از سلامتی دیگر زندانیان انتقال یافته به سلول های انفرادی که بشدت ضرب و شتم و مجروح شده اند اطلاعی در دست نیست و فقط مقداری لوازم پانسمان از بهداری اوین به بند ۲۴۰ منتقل شده است.

همچنین در گزارشی دیگر که در اختیار کلمه قرار گرفته ماموران در پی این حمله وحشیانه به رهبران جنبش سبز، زندانیان سیاسی و خانواده هایشان با الفاظ رکیک و ناسزا توهین و فحاشی کرده اند.

برخی از این ماموران به میر حسین موسوی و دیگر رهبران جنبش سبز توهین کرده و علاوه بر فحاشی خطاب به زندانیان سیاسی از الفاظ بسیار رکیک و تحقیرآمیز در مورد نخست وزیر دوران دفاع مقدس و زهرا رهنورد، بانوی قران پژوهی که سه سال است در زندان خانگی به سر می برد استفاده کرده اند.

این فحاشی ها و توهین ها در حالی صورت گرفته است که بسیاری از مسئولان بلند پایه امنیتی و سازمان زندان ها از جمله رییس کل حفاظت اطلاعات سازمان زندان های استان تهران آقای امانیان در بند ۳۵۰ حضور داشته اند و از نزدیک شاهد تمام وقایع روز پنج شنبه در این بند بوده اند.

زندانیان سیاسی با سر دادن شعارهای “یا حسین میر حسین”، “مرگ بر دیکتاتور”، “یک مملکت یک دولت، آن هم به رأی ملت” و خواندن سرود های “مرغ سحر”، “یاردبستانی”، “ای ایران” به برخوردهای هتاکانه و غیرانسانی ماموران اعتراض کردند اما با برخوردهای خشن تر آنان مواجه شده اند.

در ادامه این یورش خونبار، برخی از ماموران لباس شخصی و گارد حفاظت زندان به هنگام حمله به زندانیان سیاسی ضمن توهین و فحاشی فریاد زده و حریف می طلبیدند و خطاب به ماموران یگان حفاظت می گفتند”زندانیان رو گردشون کنید” و با تمسخر ضمن توهین به زندانیان سیاسی و تحریک آنها فریاد می زدند و جملاتی را درباره ی زندانیان سیاسی به کار می بردند که کلمه به دلیل رکیک بودن آن جملات از نشر آن معذور است.

زندانیان سیاسی در ادامه اعتراض خود را به اعمال غیراخلاقی و غیرانسانی، با سکوت و نشستن بر روی زمین در حیاط بند ۳۵۰ ادامه دادند که همین امر نیز باعث برخورد با آنها شده است.

در حالی که هر ساعت جزییات بیشتری از اتفاق روز گذشته منتشر می شود، رییس سازمان زندان‌های کشور همچنان با تکذیب ضرب و جرح زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ می گوید که هیچگونه درگیری در بند ۳۵۰ بین زندانیان و همکاران وی رخ نداده و اخبار منتشر شده را تکذیب می‌کند.

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: