جلسه دوم دادگاه مریم شفیع پور برگزار نشد.

‫جلسه دوم دادگاه مریم شفیع پور برگزار نشد.‬


Timeline Photos
جلسه دوم دادگاه مریم شفیع پور برگزار نشد.
دومین جلسه دادگاه مریم شفیع پور-دانشجوی زندانی- که قرار بود روز چهارشنبه یازدهم دیماه 92 برابر با اولین روز سال میلادی 2014 برگزار شود؛ به دلیل مسافرت قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبۀ پانزدهم دادگاه انقلاب به تعویق افتاد. در حدود ساعت ده صبح روز چهارشنبه خانواده این دانشجوی زندانی به همراه وکیل وی آقای محمود علیزاده طباطبایی به دادگاه انقلاب تهران مراجعه می کنند ولی از راه دادن خانواده به دفتر دادگاه جلو گیری می شود. وقتیکه خانوادۀ این فعال دانشجویی تلفنی ماجرا را از دفتر قاضی صلواتی جویا می شوند متوجه می شوند که ایشان در مسافرت هستند و جلسۀ دوم دادگاه مریم برگزار نخواهد شد. همچنین لازم به ذکر است در پی هماهنگی انجام شده بین دفتر قاضی با زندان اوین از انتقال مریم شفیع پور به دادگاه در صبح روز چهارشنبه ممانعت می شود. بدین ترتیب بلاتکلیفی این فعال دانشجویی در آستانۀ ششمین ماه از بازداشت اش همچنان ادامه دارد. تاریخ دادگاه جدید هنوز مشخص نشده است.
پیش از این خانوادۀ خانم شفیع پور اتهامات واردشده از سوی دادگاه به وی را “واهی” و “بی‌اساس” خوانده بودند و با تاکید بر این‌که در پرونده‌ی او هیچ‌گونه “مدرک” و “مستندی” در خصوص این اتهامات وجود ندارد، از فشارهای بازجو که خود را "بهاری" معرفی می کند؛ خبر داده بودند.
جلسه اول دادگاه مریم شفیع‌پور، فعال دانشجویی محروم از تحصیل زندانی، روز دوشنبه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر 2013) در شعبه‌ی پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شده بود. مدتی بعد از آن پرونده وی به دلیل آنچه از سوی قاضی صلواتی نقص مدرک عنوان شد به بازپرسی شعبه دوم دادسرای شهید مقدس واقع در زندان اوین ارجاع داده شده بود که پس از حدود سه هفته دوباره پرونده به دادگاه برگشت.
منبع نزدیک به خانواده مریم شفیع پور اعلام کرد که مریم همچنان از ناراحتی قلبی رنج می برد ولی داروها و قرص هایی را به طور مرتب دریافت می کند. در عین حال دندان درد وی تشدید شده است و در این مورد هنوز اقدامی از سوی مقامات زندان جهت مداوای وی صورت نگرفته است.
مریم شفیع‌پور، دانشجوی سابق رشته‌ی مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه بین‌المللی قزوین است که پس از دو ترم تعلیق از تحصیل به دلیل فعالیت دانشجویی، در حالی که در ترم هشتم بود، از دانشگاه اخراج شد. او در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد.
وی از جمله اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در جریان انتخابات مناقشه‌برانگیز خردادماه سال ۸۸ بود. خانم شفیع پور اولین دانشجوی بازداشتی بعد از انتخاب شدن آقای حسن روحانی می باشد که همچنان در زندان به سر می برد.

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: