ایـــــران : November 23, 2013 at 02:27AM

برگزاری همایش بین‌المللی نجات دریاچه ارومیه در برلین!

بهروز عبدالوند هماهنگ‌کننده‌ “مرکز تحقیقات حوزه‌ خزر در برلین” و یکی از بانیان “همایش بین‌المللی نجات دریاچه ارومیه” در برلین توضیح می‌دهد: «مشکلاتی که ما در ارومیه داریم یک مشکل جهانی است و این مسئله بسیار مهمی است. آلمانی‌ها با مشکل آب، خشک شدن دریاچه‌ها بویژه در رابطه با احیای دریاچه آرال در آسیای میانه تجربیات زیادی دارند و ما می‌توانیم در این زمینه با ایران همکاری کنیم.»

راضیه لاک استادیار پژوهشگری علوم زمین در سازمان زمین‌شناسی ایران گفت تشکیل کارگروه احیای دریاچه ارومیه یکی از مهم‌ترین گام‌های دولت برای نجات دریاچه ارومیه است و در ادامه توضیح داد:

«اعضای کارگروه رفتند به کناره‌های ارومیه و پروازی داشتند با هلی‌کوپتر بر روی دریاچه تا با مسئله از نزدیک آشنا بشوند. کار گروه احیا دریاچه گاهی ۴ بار درهفته تشکیل جلسه دادند و بلافاصله اعلام کردند هر متخصصی در ایران یا هر جائی طرحی را که دارد ارائه دهد و همایشی هم در دانشگاه تهران برگزار شد و فقط طرح‌ها ارائه شدند و از طرح‌های ارائه شده استادان و اندیشمندان ۱۹ طرح پذیرفته شد. برنامه دولت این است که یک مجری برای دریاچه ارومیه در سطح وزیر بگذارد و افراد متخصص را جذب بکنند و با افتتاح دفتر در تهران و خود ارومیه طرح‌ها را عملیاتی کند.»

در همایش بین‌المللی نجات دریاچه ارومیه در برلین بر ضرورت ادامه تلاش‌ها برای نجات دریاچه تاکید شد. سخنرانان این رانیز گفتند که مشکل ایجاد شده ظرف ۲۰ سال گذشته را نمی‌توان با برگزاری یک یا چند همایش برطرف کرد. گفته می‌شود همایش بعدی در ارومیه برگزار خواهد شد و متخصصان آلمانی نیز در آن شرکت خواهند کرد.

ایـــــران http://www.facebook.com/photo.php?fbid=702446943098977&set=a.256156527728023.75507.255293611147648&type=1

Advertisements
Categories: armando32 | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: