#حقوق_بشر ─ نیروی انتظامی با حضور در بیمارستان اعلام کرد که آوین عثمانی را اشتبا…

‫#حقوق_بشر ─ نیروی انتظامی با حضور در بیمارستان اعلام کرد که آوین عثمانی را اشتباهی کشته است

وقتی در اینترنت سرچ بزنید “آوین عثمانی شلیک”، متوجه میشوید که این دخترک زیبا و هفده ساله، این نوعروس که هفته آینده قرار بود به خانه بخت برود، در اثر یک سوء تفاهم و یک اشتباه، توسط یک افسر پلیس در اطراف روستایشان در شهرستان بانه در کردستان عزیزمان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به جای تالار عروسی، به گورستان سرد سپرده شد. خطای پلیس در همه جای دنیا رخ میدهد ولی حالا که ایرانیان به طرق مختلف با قطعه شعری و نثری، همدردی شان را ابراز میکنند، انتظار از استانداری کردستان و نیز رئیس جمهور محترم این است که به طور مسئولانه و انسانی با این موضوع برخورد کنند و با ارسال پیام تسلیت و دلجویی باعث اندکی تسکین در دردهای خانواده عثمانی و خانواده مدرسی (نامزد آوین) شوند. بدیهی است ادامه سکوت و پنهانکاری دولت و پلیس، اقدامی ناشایست و ننگین برای آقای روحانی خواهد بود. شاید چنین اقداماتی شعار “روحانی متشکریم” را به تدریج به “روحانی متنفریم” تبدیل کند، و می کند.
عماد جعفری پور
۳۰ آبان ۱۳۹۲[/caption]

هوشنگ عثمانی، برادر آوین عثمانی، دختر ۱۸ ساله‌ای که در بانه هدف گلوله قرار گرفت، می‌گوید نیروی انتظامی این منطقه با حضور در بیمارستان اعلام کرد که او را “اشتباهی کشته است.”
هوشنگ عثمانی، در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی ضمن اعلام این خبر گفت: “در روز ۲۳ آبان ماه به اتفاق خواهرم و نامزدش از خانه پدری که در جاده بانه به مریوان است، بیرون آمدیم تا در منطقه گشت بزنیم، اما بعد از پنج دقیقه یک ماشین بدون آرم و با لباس شخصی جلو ما را گرفت، چهار نفر پیاده شدند و با اسلحه ما را تهدید کردند، ما ترسیدیم و دور زدیم که به ما تیراندازی شد و خواهرم تیر خورد و در بیمارستان فوت کرد.”
آقای عثمانی با اشاره به اینکه تا یک روز بعد هیچ اطلاعی از اینکه ضاربان چه کسانی بودند، نداشت، گفت: “روز بعد از این حادثه نیروی انتظامی به بیمارستان آمد و گفت که اشتباه شده آنها فکر کردند بار قاچاق دارید و تیراندازی کردند. ”
به گفته خانواده، قرار بود این هفته مراسم عروسی این دختر ۱۸ ساله برگزار شود.
برادر آوین همچنین با اعلام اینکه پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شده، گفت: دو و کیل از روز شنبه پرونده را پیگیری می‌کنند، یک سری از نیروی انتظامی هم در حال کمک هستند، انشالله به نتیجه مطلوب برسیم و این قضیه دیگر برای کسانی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند، پیش نیاید.
آقای عثمانی همچنین گفت که نماینده بانه و برخی از مقامات مسئول نیز برای پیگیری این پرونده قول مساعد دادند. وی افزود: “این برای ما مهم است که این وعده است یا تا آخر پیگیری می‌شود.”

http://goo.gl/pvph1R
#آوین_عثمانی‬


‫نیروی انتظامی با حضور در بیمارستان اعلام کرد که آوین عثمانی را اشتباهی کشته است‬
سپیده دم
‫وقتی در اینترنت سرچ بزنید “آوین عثمانی شلیک”، متوجه میشوید که این دخترک زیبا و هفده ساله، این نوعروس که هفته آینده قرار بود به خانه بخت برود، در اثر یک سوء تفاهم و یک اشتباه، توسط یک افسر پلیس در اطراف روستایشان در شهرستان بانه در کردستان عزیزمان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به جای تالار عروسی، به گ…‬

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: