#حقوق_بشر ─ جزئیات جدید از نحوه قتل”آوین عثمانی”؛ از حمله ماموران نیروی انتظامی…

‫#حقوق_بشر ─ جزئیات جدید از نحوه قتل”آوین عثمانی”؛ از حمله ماموران نیروی انتظامی با لباس شخصی تا دفن شبانه پیکر مقتول

آوین عثمانی، دختر ۱۷ ساله از اهالی شهرستان بانه در میان تدابیر شدید امنیتی و به صورت شبانه دفن شد.
یک منبع نزدیک به خانواده “آوین عثمانی”، دختر ۱۷ ساله‌ای که در روزهای گذشته بر اثر شلیک نیروهای انتظامی درگذشت، در گفتگو با “کمپین صلح فعالان در تبعید” اعلام کرد که ماموران امنیتی تنها پس از اخذ تعهد نامه کتبی از خانواده مبنی بر عدم اعلام و انتشار اخبار مربوط به این قتل، اجازه حضور برادر آوین در زمان کالبدشکافی را داده اند.
وی در خصوص واکنش مسوولان محلی به این قتل، به این کمپین گفت: “یکی از افسران که در زمان کالبد شکافی در محل حاضر بود، با لحنی زننده به خانواده گفت که چرا ناراحت هستید، ماه حرام است و دیه ۲ برابر.! از سوی دیگر فرماندار و نماینده مردم بانه در مجلس، در روز اول در بیمارستان حاضر شدند ولی هیچ گونه اقدامی در جهت اعزام و یا هر گونه کمکی در جهت افزایش کیفیت خدمات پزشکی، انجام ندادند.”
این منبع نزدیک به خانواده خانم عثمانی و شاهد ماجرا، در خصوص خبر اولیه این کمپین تصریح کرد که بر خلاف خبر اولیه “کمپین صلح فعالان در تبعید”، به نامزد و برادر خانم آوین عثمانی، آسیبی نرسیده است.
کمتر از یک هفته به مراسم عقد آوین و نامزدش باقی مانده بود و خانواده و نامزد وی همچنان دچار بهت از این قتل، شاهد و ناظر مراسم ختم وی بوده اند.
این شاهد محلی در توضیح نحوه وقوع این حادثه که در کیلومتر ۵ شهر بانه رخ داد به خبرنگار این کمپین توضیح داد که افراد مهاجم هیچ نشانی از نیروهای انتظامی نداشتند، در زمان حمله با لباس شخصی بوده و خودروی آنها فاقد هرگونه آرمی بوده است.
او می گوید که تنها بعد از مراجعه به بیمارستان و پیگری خانواده متوفی معلوم شد که مهاجمین از نیروی انتظامی بودند.

http://goo.gl/QoMXrc
#آوین_عثمانی, #شهرستان_بانه, #نیروی_انتظامی, #کمپین_صلح_فعالان_در_تبعید‬


‫جزئیات جدید از نحوه قتل”آوین عثمانی”؛ از حمله ماموران نیروی انتظامی با لباس شخصی تا دفن شبانه پیکر م‬
سپیده دم
‫یک منبع نزدیک به خانواده “آوین عثمانی”، دختر ۱۷ ساله‌ای که در روزهای گذشته بر اثر شلیک نیروهای انتظامی درگذشت در خصوص واکنش مسوولان محلی به این قتل: “یکی از افسران که در زمان کالبد شکافی در محل حاضر بود، با لحنی زننده به خانواده گفت که چرا ناراحت هستید، ماه حرام است و دیه ۲ برابر.!‬

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: