ایـــــران : November 19, 2013 at 03:08PM

تیم ملی ایران باگلباران لبنان به جام ملت های آسیا صعود کرد
» کی‌روش: بردیم اما حرفی برای گفتن ندارم/ در استادیوم تانک دیدیم، ترسیدیم!
————————————–
تیم ملی ایران باگلباران لبنان مقتدرانه به جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ صعود کرد

به گزارش ایرنا، ملی پوشان ایران امشب ( سه شنبه ) از گروه دوم مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا در دیدار برگشت میهمان لبنان بودند که در پایان با ارائه نمایشی برتر به پیروزی چهاربر یک دست یافتند.

تیم ملی ایران با این پیروزی جمع امتیازات خود را از پنج دیدار به ۱۳ رساند و جواز حضور در استرالیا را کسب کرد و لبنان هم با ۵ امتیاز شانس صعود را از دست داد.

در این دیدار که تحت تاثیر انفجارهای امروز لبنان بدون تماشاگر وتحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، در دقیقه ۳۹ با ارسال مسعود شجاعی وضربه سر زیبای امیرحسین صادقی اولین گل به نام ایران ثبت شد.

در ادامه و در دقیقه پنجاه، پاس ˈرضا قوچان نژادˈ و ضربه حرفه ای ˈاشکان دژاگهˈ تیم ایران را به گل دوم رساند.

قوچان نژاد در یازدهمین بازی ملی، هشتمین گل خود با پیراهن تیم ملی ایران را به ثمر برساند.

چهار دقیقه بعد، ˈمسعود شجاعیˈ با خطای مدافعان لبنان مواجه شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد و ˈجواد نکونامˈ کاپیتان تیم ایران به راحتی گل سوم را به ارمغان آورد.

در دقیقه ۶۴ پاس فوق العاده مسعود شجاعی سبب شد تا رضا قوچان نژاد در محوطه جریمه با به جا گذاشتن مدافعان و دروازه بان حریف، برای چهارمین بار درواز میزبان را گشود.

در دقیقه ۷۸ و زمانیکه بازیکنان ایران جدیت دقایق ابتدایی را نداشتند، محمد حیدر برای میزبان گلزنی کرد.

در نیمه دوم و پس از قطعی شدن پیروزی تیم ایران کارلوس کی روش تغییراتی را در ترکیب به وجود آورد و مازیار زارع، محمد نوری و قاسم حدادی فر را جایگزین سیدجلال حسینی، محمد نوری و اشکان دژاگه کرد.

مسعود شجاعی که در بازیهای خانگی به دلیل عملکرد ضعیف مورد انتقاد هواداران قرار گرفته بود، امروزنمایش بسیار خوبی داشت ودوپاس گل داد ویک پنالتی نیز از حریف گرفت.

جدول رده بندی گروه دوم در پایان دور پجم:

۱- ایران/ ۵ بازی/ ۱۳ امتیاز/ صعود به جام ملت ها

۲- کویت/ ۵ بازی/ ۹ امتیاز/ صعود به جام ملت ها

۳- لبنان/ ۵ بازی/ ۵ امتیاز /حذف

۴- تایلند/ ۵ بازی/ صفر امتیاز/ حذف

تیم ملی فوتبال ایران آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا را چهاردهم اسفندماه با کویت برگزار می کند.

تیم ایران در دیدارهای خود در دور مقدماتی این مسابقات مقابل لبنان نتیجه ۵برصفر( دیدار رفت)،مقابل کویت یک بر یک ومقابل تایلند دو بریک(دیدار رفت) و سه برصفر(دیدار برگشت) بدست آورده بود.
———————————
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از برد مقابل لبنان گفت: به خاطر حادثه انفجار در بیروت جشنی پس از پیروزی مقابل لبنان نگرفتیم.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پس از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان اظهار کرد: تیم ایران در شرایط سختی این مسابقه را انجام داد چون روز غمگینی برای تمام دنیا بود. از طرف تیم ملی ایران به تیم ملی لبنان و به مردم این کشور تسلیت عرض می‌کنم و برای بازماندگان این واقعه دردناک آرزوی صبر دارم.

وی افزود: ما از حادثه امروز بسیار متاثر هستیم. متاسفانه اتفاقی بود که رخ داد و متاسفانه تصمیم گرفته شد این مسابقه برگزار شود. ما پس از بردی که مقابل لبنان به دست آوردیم هیچ جشنی برای این پیروزی نگرفتیم.استادیوم محل برگزاری مسابقه وضعیت امنی داشت و توانستیم بازی خودمان را انجام دهیم.

وی افزود: برای انجام یک بازی تنها تامین امنیت اهمیت ندارد بلکه احساسات و احترام به یکدیگر نیز مهم است. ما برای احترام به احساسات دیگران قصد انجام بازی را نداشتیم. می‌خواهم بار دیگر به خاطر تراژدی امروز تسلیت بگویم.

کی‌روش ادامه داد: ما بازی را بردیم اما حرفی برای گفتن ندارم و یک بار دیگر به خاطر کسانی که تصمیم گرفتند هر طور شده این بازی را برگزار کنند ابراز تاسف می‌کنم.

وی درباره حضور ایران در رقابت‌های جام جهانی نیز گفت: ما تا جام جهانی راه درازی پیش رو داریم. قصد دارم مسیر فعلی را ادامه دهم. اما می‌خواهم بار دیگر به تصمیمی که امروز گرفته شد اشاره کنم. آن‌ها تصمیم اشتباهی گرفتند و من واقعا متاسفم.

سرمربی تیم ملی درباره حضور چند بازیکن جدید در تیم ملی ایران نیز گفت: من از آن‌ها استفاده کردم تا بتوانم نظر من را جلب کنند.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان ایران به خاطر وضعیت ایجاد شده ترسیده بودند گفت: همه ما حرفه‌ای هستیم و شاید هر کدام از ما چند سالی را در ارتش سپری کرده باشیم اما به هر حال ما فوتبالیست هستیم و به خاطر احترام به احساسات دیگران قصد حضور در میدان را نداشتیم اما با تصمیمی که گرفتند ما را مجبور به حضور دراین میدان کردند.

کی‌روش در واکنش به خبرنگاری که به صورت غیرمستقیم پرسید شما به خاطر انفجار‌ امروز انگار ترسیده بودید گفت: اگر منظورت این است که من ترسیده‌ام شجاعت و ترس هر دو از احساسات انسانی است. ما وقتی وارد ورزشگاه شدیم اینجا پر از ماشین‌های نظامی بود. این جا تانک وجود داشت و طبیعی است که ترسیده باشیم. ما فوتبالیست هستیم و فوتبال بازی می‌کنیم و باید جایی کار کنیم که تماشاگران آنجا حضور دارند.

وی در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید زمانی که اتفاق مشابهی هنگام بازی رئال مادرید افتاد شما سرمربی این تیم را بر عهده داشتید گفت: بله من هدایت رئال را بر عهده داشتم و آن زمان که آن اتفاقات افتاد من آنجا بودم.

کی‌روش در پاسخ به سوالی که عملکرد لبنان را در این مسابقه چگونه دیدید گفت: این تیم مستحق احترام است و باید به آن‌ها احترام گذاشت اما اینکه در این مسابقه روز خوب‌شان بود یا روز بدشان باید بگویم بهتر است از خودشان سوال کنید.

کی‌روش بار دیگر با اشاره به اتفاقات امروز بیروت گفت: به خاطر قربانیان این حادثه و خانواده آن‌ها دوست ندارم در این جا درباره فوتبال صحبت کنم. به هر حال شک ندارم که تیم ما بهتر از حریف بود و صاحب توپ و میدان بودیم. در قیاس با بازی قبلی که در بیروت داشتیم قطعا عملکرد بهتری به نمایش گذاشتیم. در آن مسابقه 7 بازیکن اصلی ما نبودند اما الان با آمادگی بهتر بازی خوبی انجام دادیم.

به گزارش ایسنا، در این بخش از صحبت‌های کی‌روش دو خبرنگار لبنانی با هم صحبت می‌کردند که کی‌روش خطاب به یکی از آن‌ها اشاره کرد و گفت: من همسن پدرت هستم و شما باید احترام بگذارید و هنگام صحبت کردن من صحبتی نکنید.

کی‌روش در پایان این نشست خطاب به خبرنگاران لبنانی گفت: فکر می‌کنم شما از من خسته‌ شدید بنابراین این جمله، آخرین جمله من در نشست خبری خواهد بود که می‌خواهم تک تک شما را به چالش بکشم و آن این است که بروید علت اتفاق امروز را پیدا کنید. بروید پیدا کنید که چرا با وجود این انفجار، تصمیم گرفتند این مسابقه را برگزار کنند. بروید پیدا کنید مسئولیت این تصمیم متوجه چه کسانی است!
ایـــــران
۲۹ آبان ۱۳۹۲ http://www.facebook.com/photo.php?fbid=699725646704440&set=a.256156527728023.75507.255293611147648&type=1

Advertisements
Categories: armando32 | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: