درخواست مجید توکلی پیش از بازگشت به زندان: هوای مادرم را بیشتر داشته باشید

‫درخواست مجید توکلی پیش از بازگشت به زندان:
هوای مادرم را بیشتر داشته باشید


Timeline Photos
درخواست مجید توکلی پیش از بازگشت به زندان:
هوای مادرم را بیشتر داشته باشید

مجید توکلی، از فعالان شناخته‌شده‌ی دانشجویی در ایران که شام‌گاه ۲۹ مهرماه برای نخستین بار از زمان بازداشت در آذرماه ۸۸ از زندان به مرخصی آمده بود، بعدازظهر دیروز دوشنبه (۶ آبان-۲۸ اکتبر) به زندان رجایی‌شهر کرج بازگشت.
بازگشت آقای توکلی به زندان پس از آن صورت گرفت که مسوولان قضایی با تمدید مرخصی شش روزه‌ی او که در ازای وثیقه‌ی ۶۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته بود، موافقت نکردند.
صفحه‌ی فیسبوک مجید توکلی به نقل از وی نوشته که او پیش از بازگشت به زندان، ضمن تشکر از کسانی که به یادش بوده‌اند، از آن‌ها خواسته تا «هوای مادرش را بیش از قبل داشته باشند».
مادر مجید توکلی که در شیراز ساکن است و در نزدیک به چهار سال گذشته به دلیل ناتوانی جسمی از سفر به تهران و ملاقات با فرزندش محروم مانده بود، بعد از به مرخصی آمدن وی در پیامی که توسط مسیح‌علی‌نژاد در فیسبوک منتشر شد، گفته بود: «من مادر همه مجیدهایی هستم که زندانی‌اند؛ دعا کنید بچه‌ام پیشم بماند و به زندان برنگردد. دعا کنید همه آزاد شوند. اصلا باورم نمی‌شود مجید اینجاست…»
این دانشجوی پیشین دانشگاه پلی‌تکنیک، روز ۱۶ آذرماه سال ۸۸، به دنبال سخنرانی انتقادآمیز علیه رهبر جمهوری اسلامی در گردهمایی دانشجویان این دانشگاه بازداشت شد. او پس از تحمل ماه‌ها حبس انفرادی، در دو پرونده، مجموعا به هشت سال و نیم حبس، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.
منبع: تقاطع

Advertisements
Categories: didar, دیدار | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: