ایـــــران : October 24, 2013 at 05:51AM

یک پرونده سوال برانگیز

آیا زانیار و لقمان مرادی قربانی توطئه سپاه پاسداران خواهند شد؟

روز جمعه 19 مهرماه، برخی وب‌سایت‌های کُردِ مخالف حکومت ایران خبر اعدام یکی از چهره‌های شاخص امنیتی کشور در مناطق کردنشین را اعلام کردند.

سرهنگ «هیوا تاب»، معروف به «هیوا عبدالله خان»، فرمانده اطلاعات سپاه پاسداران در استان کردستان بود که روز جمعه و در سکوت خبری رسانه‌های رسمی و داخلی ایران به دار آویخته و جسد او درگورستان عمومی شهر مریوان دفن شد. او متهم شده بود که با تشکیل باندی تبه‌کار و به نام مبارزه با گروه‌های مبارز مسلح کُرد، دست به قتل ده‌ها تن از افراد بی‌گناه زده است.

ابعاد جنایت‌کاری و فساد این چهره عالی رتبه نظامی‌در استان کردستان به حدی بالا گرفت که دادگاه نظامی برای او تشکیل و به مرگ محکوم شد.

نخستین بار نام «هیوا تاب» در رابطه با دستگیری سه کوهنورد آمریکایی در کوهستآن‌های غرب ایران مطرح شد. در آن زمان، رسانه‌های غربی و از آن جمله مجله «نیشن» طی تحقیقاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیده بودند که سه شهروند کوهنورد آمریکایی نه در خاک ایران بلکه در خاک عراق و با دستور«هیوا تاب» دستگیر شده‌اند.

همان زمان رسانه‌های غربی یادآوری کردند که «هیوا تاب» از آگوست 2009 به اتهام قاچاق، آدم ربایی و قتل دستگیر شده است و در انتظار اعدام به سر می‌برد. برخی رسانه‌ها نیز به روشنی «تاب» را متهم به قتل پسر «مصطفی شیرزادی»، امام جمعه مریوان کردند.

اخبار رسیده نشان میدهد با انتشار اخبار مربوط به “هیوا تاب” قصد دارند تا زانیار و لقمان مرادی این دو برادر کرد را که قربانی قتل انجام شده توسط این فرمانده سپاه هستند را زودتر اعدام کنند تا ابعاد دیگر این قضیه روشن نشود.

برای توضیحات بیشتر و همچنین مصاحبه “ایران وایر” با یکی‌ از خواهران قربانی «هیوا تاب» به لینک زیر مراجعه نمایید و به خاطر داشته باشید رسانه شمایید:

http://iranwire.com/fa/projects/3121

ایـــــران https://www.facebook.com/photo.php?fbid=685245298152475&set=a.256156527728023.75507.255293611147648&type=1

Advertisements
Categories: armando32 | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: