ایـــــران : August 31, 2013 at 05:21AM

اطلاعیه جمعی از مادران پارک لاله :
ما فرزندان خود را با خون دل، در شرایط سخت ایران، به ثمر رسانده ایم و انتظار داریم اگر از این سرمایه های ملی نمی توانند برای پیشرفت کشور استفاده کنند، حداقل آنان را نابود نکنند. ما فرزندان خود را دلسوز و متعهد پرورش داده ایم و انتظار نداریم به جرم کمک به هموطنان زلزله زده، جان عزیر آن ها را به خطر بیآندازند…
_______________________________
جمعی از مادران پارک لاله اطلاعیه ای پیرامون اعتصاب غذای حسین رونقی و زلیخا موسوی منتشر کرده و نسبت به خطراتی که این مادر و فرزند را تهدید می کند، هشدار داده اند:

* صدای زلیخا موسوی مادر حسین رونقی را بشنوید: «جان پسرم شدیدا در خطر است، حسین را نجات دهید»!
حسین رونقی زندانی ۲۶ ساله، در اثر بی توجهی مسئولان به رعایت حقوق قانونی زندانی و حبس او در زندان انفرادی به مدت ۱٣ ماه، یک کلیه ی خود را از دست داده و ۲۰ درصد کلیه ی دیگرش از کار افتاده است. او برای کوچکترین خواست قانونی خود یعنی مرخصی درمان، از روز جمعه ۱٨ مرداد ماه دست به اعتصاب غذا زده است و در چنین شرایط جسمانی، جان اش به شدت در خطر است.
مسئولان به درخواست حسین رونقی و درخواست های مکرر پدر و مادرش تاکنون پاسخی نداده اند.
ما با تاکید بر گفته های پدر و مادر حسین رونقی می گوییم: طبق همان قانونی که به حسین رونقی حبس داده، او باید تحت درمان قرار گیرد.
زلیخا موسوی مادر حسین برای شنیده شدن صدایش و نجات جان فرزند دلبندش نیز دست به اعتصاب غذا زده است و ۹ روز است که در اعتصاب غذا به سر می برد و حال ناگواری دارد. در دیدار تعدادی از مادران پارک لاله با زلیخا موسوی، برای حمایت از او و خواسته برحق اش، مادر حسین با صدایی گرفته ناشی از ضعف می گوید: «تا وقتی به حسین مرخصی درمان ندهند دست از اعتصاب برنخواهم داشت. قبلا هم، چند سال پیش، یک بار اعتصاب غذا کرده بودم، وقتی حسین در انفرادی بود و به من ملاقات نمی دادند و بعد از ۵ روز به من ملاقات دادند. امیدوارم حالا که جان او در خطر جدی است، سریع به خواسته ما جواب مثبت بدهند».
این مادر و فرزند با نثار ذره ذره از جانشان، ظلمی را به نمایش گذاشته اند که بر زندانیان می رود. این ظلم کی پایان خواهد یآفت؟
آیا مسئولان قضایی و زندان قصد تکرار جنایتی را دارند که بر هدی صابر رفت؟
وضعیت جسمی و روحی حسین رونقی وخیم و شدیدا نگران کننده است. ما تعدادی از مادران پارک لاله، همچون زلیخا موسوی این مادر رنج دیده، نگرانی شدید خود را از وضعیت جسمی و روحی حسین رونقی اعلام می کنیم و از مسئولان قضایی می خواهیم، هر چه سریع تر به وظایف قانونی خود عمل کنند و بیش از این جان عزیزی را به خطر نیاندازند.
مسئولان جمهوری اسلامی باید در مقابل قانون، مردم و مادران این سرزمین پاسخگو باشند. ما فرزندان خود را با خون دل، در شرایط سخت ایران، به ثمر رسانده ایم و انتظار داریم اگر از این سرمایه های ملی نمی توانند برای پیشرفت کشور استفاده کنند، حداقل آنان را نابود نکنند. ما فرزندان خود را دلسوز و متعهد پرورش داده ایم و انتظار نداریم به جرم کمک به هموطنان زلزله زده، جان عزیر آن ها را به خطر بیآندازند.
ما مسئولان حکومت جمهوری اسلامی را مسئول سلامت و جان حسین رونقی و زلیخا موسوی می دانیم و ضمن حمایت از خواسته ی برحق این مادر، همه ی نهادها و شخصیت های حقوق بشری و آقای دکتر احمد شهید و همه ی وجدان های بیدار را به کمک می طلبیم تا برای نجات جان حسین رونقی تلاش کنند.

جمعی از مادران پارک لاله
۵ شهریور ۹۲
————–
ایـــــران
۹ شهریور, ۱۳۹۲ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=656872757656396&set=a.256156527728023.75507.255293611147648&type=1

Advertisements
Categories: armando32 | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: