ایـــــران : August 25, 2013 at 12:19PM

جعفر توفیقی: به هر کسی اجحاف شده حتما به وزارت علوم مراجعه کند/ دانشگاه نشاط و پویایی می خواهد
______________________

سرپرست وزارت علوم با اشاره به بعضی چالش‌های آموزش عالی و همچنین انتقادات نسبت به بعضی مصوبات و سیاست‌های وزارت علوم در دولت گذشته، ضمن تاکید بر جو و مشارکت دانشگاهیان در امور آموزش عالی در رفع و بررسی این چالش‌ها بر همکاری و تبادل نظر با جامعه دانشگاهیان اعم از دانشجویان، استادان و کارکنان تاکید کرد. تصمیمات و سیاست‌های مورد اختلاف نظر از جمله پذیرش جنسیتی، آزمون دکترا و… را باید از طریق مشورت و تبادل نظر با دانشجویان بررسی و در صورت نیاز، اصلاح و تجدیدنظر کرد. به گفته توفیقی بهترین شیوه در حل چالش‌های آموزش عالی، ایجاد فضای مشورتی و بحث و تبادل‌‌نظر با جامعه دانشگاهی و علمی کشور است. توفیقی در این بخش از گفت‌وگوی خود با انتشار ای‌میل و سایت شخصی خود به نشانی info@drtofighi.ir و
http://www.drtofighi.ir برای دریافت نظرات و پیشنهادها و انتقادات جامعه دانشگاهی، آمادگی خود را برای بهره‌مندی و استفاده از این نظرات اعلام کرد. وی همچنین گفت: هر دانشجو و هیات علمی اگر فکر می‌کند در یک زمینه‌ای نسبت به وی اجحاف شده و حق وی تضییع شده است، توصیه می‌کنم که حتما به وزارت علوم مراجعه و درخواست خود را ارائه کند و وزارت علوم نیز وظیفه دارد این موارد را بررسی و به هر شکایت رسیدگی کند. سرپرست وزارت علوم ادامه داد: برای مثال درباره موضوع بازنشستگی استادان که موکدا مورد سوال قرار می‌گیرد، باید عنوان کنم اگر هر یک از استادان فکر می‌کنند مورد اجحاف قرار گرفته‌اند، می‌توانند درخواست خود را ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر جعفر توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایران با اعلام این خبر اظهار کرد: استادان بازنشسته اگر احساس می‌کنند که برخلاف ضوابط و مقررات بازنشسته شده‌اند و می‌توانند به دانشگاه‌ها بازگردند و اگر در روند بازنشستگی آن‌ها خلاف یا اشتباهی صورت گرفته این امر قابل تجدید نظر است.

وی همچنین گفت: به نظر من در خصوص دانشگاه تک‌جنسیتی مانعی نیست و می‌تواند فعال باشد، اما این‌که در دانشگاه‌های معمولی، تفکیک جنسیتی کنیم، این را من امری غیر‌عادی می‌دانم، چرا که هم هزینه‌های فرهنگی دارد و هم هزینه‌های اقتصادی اما با این وجود با این‌که این امر در چند دانشگاه اجرا شده، این مسأله قابل بررسی است و باید به کمک دانشگاهیان بررسی و تجدید‌نظر کنیم اما در مجموع بنده معتقدم این تجربه نمی‌تواند تجربه موفقی باشد.
ایـــــران
یکشنبه, ۳ شهریور, ۱۳۹۲ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=654451377898534&set=a.256156527728023.75507.255293611147648&type=1

Advertisements
Categories: armando32 | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: